25 marca obchodzimy zwiastowanie NMP. W tym dniu rzesze ludzi podejmują się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Powstała ona po objawieniach Matki Bożej w Fatimie jako odpowiedź na wezwanie do modlitwy różańcowej, pokuty i zadośćuczynienia za grzechy. W roku 1987 została przeniesiona do Polski. Pierwszy ośrodek duchowej adopcji powstał w kościele ojców paulinów w Warszawie – stąd rozprzestrzenia się na cały kraj i poza jego granice. Duchowej Adopcji może podjąć się każdy.
Aby przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego trzeba każdorazowo złożyć przyrzeczenie uroczyście lub prywatnie, które widnieje na zdjęciu powyżej tekstu. Osoba podejmująca się Adopcji zobowiązuje się:
– przez kolejne 9 miesięcy odmawiać jedną tajemnicę różańca w intencji dziecka oraz jego rodziców,
– codziennie odmawiać modlitwę: Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki, Maryi, która urodziła Cię z miłością, oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po narodzeniu, proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.
– jeśli chce może podjąć dodatkowe postanowienia.
Duchową Adopcję Dziecka Poczętego można krzewić poprzez:
– pozyskanie kilku osób zainteresowanych duchową adopcją,
– uzyskanie zgody księdza proboszcza na przeprowadzenie przyrzeczeń duchowej adopcji w kościele,
– skontaktowanie się z ośrodkami duchowej adopcji, gdzie można uzyskać materiały, pełne informacje oraz pomoc w przeprowadzeniu przyrzeczeń (Centralny Ośrodek Ruchu Krzewienia Duchowej Adopcji, ul. Ks. Augustyna Kordeckiego 2, 42-202 Częstochowa, tel. 34 377 74 15).
O codziennych praktykach związanych z Duchową Adopcją może nam przypominać mobilna aplikacja ,,Adoptuj Życie’’, którą można pobrać ze strony www.adoptujzycie.pl.
