Słowo od Redakcji – marzec 2020 r.

Słowo od Redakcji – marzec 2020 r.

Marzec – piękny miesiąc. Wiosenna aura przewija się na przemian z chłodnym, zimowym powietrzem. Trwamy w zadumie nie tylko wielkopostnej przygotowującej nas do obchodów największych świąt chrześcijaństwa jakimi jest Triduum Paschalne, ale też wspominamy bohaterską postawę walczących z okupantem sowieckim – Żołnierzy Wyklętych.
Żołnierze Wyklęci naprzemiennie nazywani Niezłomnymi sprzeciwiali się bezpardonowo władzy komunistycznej. Przesłuchiwani w okrutnych warunkach, mordowani w bestialski sposób. Tylko dlatego, że w swym sercu mieli Polskę.
Chowani w masowych grobach bezimiennie. Zapomniani na długo. Pomimo upływającego czasu dają o sobie znać. Ludzie młodzi chcą poprzez budowanie postaw patriotycznych być podobni do nich. Szkoda tylko, że wielu polityków chce, aby ofiara Niezłomnych została zapomniana ustępując miejsca różnym dziwnym tworom współczesnym typu gender itd.
Ostatnie miesiące zaskoczyły Polaków i świat wirusem SARS-COV-2 (koronawirusem). Na całe państwa padł blady strach. Największe gospodarki zaczynają przeżywać kryzys. Nasza kochana Unia Europejska zaniemówiła z wrażenia pozwalając państwom zrzeszonym działać na własną rękę.
Prosimy Was Drodzy Czytelnicy: w tych chwilach pamiętajcie o swoim zdrowiu. Dbajcie o higienę (mycie rąk nie trwa długo). Może polecenia służb wydają się często trywialne i błahe, ale dbając o siebie dbamy o innych. Może w tym czasie warto pomyśleć o zacieśnieniu więzi rodzinnych, porozmawianiu ze swoim małżonkiem, małżonką, dzieckiem. Może też przeczytać książkę, którą odkładaliśmy od dłuższego czasu na półkę.
Pamiętajcie o osobach starszych i niedołężnych. Optymizmem napawają akcje typu „zrobię osobie starszej, schorowanej zakupy”.
Niech ten miesiąc będzie czasem zadumy nad własnym ja. Tak, abyśmy z czystą radością mogli powitać zmartwychwstałego Chrystusa.

Napisz komentarz

Twój e-mail nie będzie opublikowany.