Nowy rok… nowe wyzwania, nowe postanowienia. A jednak… świat dalej pogrążony w narzuconej przez elity rządzące epidemii koronawirusa. Politycy nie zważając na nastrój społeczny powtarzają jak mantrę „wirus, pandemia, kwarantanna”. Społeczeństwo zamknięte w swoich domach, nie mające z czego żyć próbuje się buntować. Na naszym polskim poletku dochodzi coraz częściej do obywatelskiego nie posłuszeństwa, które skutkuje złamaniem zasad kwarantanny narodowej. Gastronomia, branża fitness zapowiada zbiorowe pozwy za poniesione straty. Ludzie mają dość siedzenia w swoich domach. Zaczynają przy sprzyjającej aurze zimowej wychodzić na dwór. Jedni korzystają ze wzniesień by wraz z dziećmi pozjeżdżać na nartach, sankach. Inni uprawiają tzw. morsowanie. Czyli nic innego jak kąpiele w lodowatej wodzie. Nikt jak dotąd morsowania nie zakazał. Stąd może się stano ono takie popularne wśród ludzi. A i taka kąpiel dodaje sił i zdrowia.
Wraz z nowym rokiem jesteśmy świadkami spektakularnego wydarzenia jakim jest zablokowanie przez media społecznościowe konta ustępującego prezydenta USA – Donalda Trumpa. Dzięki świat zobaczył „bezstronność” Facebooka, Twittera czy Google’a. Tej samej zdecydowanej postawy zabrakło podczas strajku kobiet gdy ich uczestniczki wzywały jawnie do obalenia wybranych w demokratycznych wyborach władz polskich. Czy podczas naśmiewania się lub obrażania przez nie katolików broniących ludzkiego życia. Przyzwolenie na szerzenie nienawiści nastąpiło również podczas Marszu Równości. Podczas, którego dochodzi do obscenicznych scen wyśmiewania religii większościowej w Polsce jaką jest katolicyzm. Facebook czy Twitter nie ma problemu z popieraniem dewiacji seksualnych. Tylko czy wtedy jest to medium niezależne? Honorujące wolność? Ostatnie wydarzenie o którym wspomniałem pokazało podział na równych i równiejszych. Może problem w tym iż te platformy czują się monopolistami na rynku portali społecznościowych?
Wracając do naszej rzeczywistości redakcyjnej jak już Państwo wiedzą numer grudniowy i styczniowych nie będzie drukowany. Związane jest to z wyczerpaniem finansów, które pozyskaliśmy od Narodowego Instytutu Wolności, Instytutu Pamięci Narodowej oraz innych darczyńców. Nasz miesięcznik pragnie pozostać niezależny. Wszelkie dofinansowania pozyskujemy od podmiotów, które szanują naszą wolność. W tym roku zamierzamy zwrócić do kilku większych podmiotów o wsparcie, które pozwoli nam prowadzić działalność Stowarzyszenia oraz wydawać miesięcznik Myśl Praska.
Mamy nadzieję, że udzielony kredyt zaufania jakim Państwo obdarzają nas i nasz miesięcznik poprzez wsparcie finansowe pozwoli utrzymać dotychczasowy format Myśli Praskiej.
Aby to było możliwe na dzień dzisiejszy musimy wznowić swoją prośbę o wsparcie finansowe. Z zebranych datków możliwe będzie opłacenie osób pracujących w redakcji, lokalu, druk.
Firmom, które chciały by nas wesprzeć jesteśmy w stanie zapewnić reklamę w postaci umieszczenia loga państwa przedsiębiorstwa w materiałach naszego stowarzyszenia oraz miesięcznika, informacji na stronach internetowych oraz reklamowaniu Państwa produktów/usług zarówno w papierowym wydaniu Myśli Praskiej jak i internetowym.
Dla wygody naszych Czytelników i darczyńców uruchomiliśmy możliwość wsparcia nas przez płatności internetowe PayPal oraz zrzutka.pl jak również tradycyjne przelewy na konto.
Darowiznę możesz wpłacić przelewem na konto:
Towarzystwo Miłośników Polskiej Tradycji i Kultury
Bank PKO SA VI Oddział w Warszawa
45 1240 1082 1111 0010 7016 4036
W tytule: Darowizna na Myśl Praską
Klikając w link do płatności PayPal który znajduje się na naszej stronie internetowej: https://myslpraska.pl/przekaz-datek/
Lub zeskanuj telefonem poniższy kod QR:
Za każde choćby najmniejsze wsparcie finansowe będziemy wszystkim bardzo wdzięczni.