Marsz Niepodległości – 11 listopada 2020 r.

Marsz Niepodległości – 11 listopada 2020 r.

W dniu 11 listopada 2020 r. w Warszawie odbył się XI Marsz Niepodległości pod hasłem „Nasza cywilizacja, nasze zasady”. W tym roku z powodu epidemii koronawirusa organizatorzy zmienili formę wydarzenia na zmotoryzowaną, zachęcając do poruszania się w trakcie Marszu samochodem lub 23RelacjeMarsz Niepodległości 2020 r. W dniu 11 listopada 2020 r. w Warszawie odbył się XI Marsz Niepodległości pod hasłem „Nasza cywilizacja, nasze zasady”. W tym roku z powodu epidemii koronawirusa organizatorzy zmienili formę wy

darzenia na zmotoryzowaną, zachęcając do poruszania się w trakcie Marszu samochodem lub motorem. Pomimo tego na Rondzie Dmowskiego ok. godz. 14.00 zebrało się wielu pieszych, zwolenników tradycyjnej formy świętowania 11 listopada, którzy przemaszerowali przez Most im. Stanisława Augusta Poniatowskiego na błonia pod Stadionem Narodowym.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Licznie stawili się przedstawiciele organizacji narodowych, takich jak Ruch Narodowy i Młodzież Wszechpolska oraz politycy Konfederacji.

opr. Aleksander Kowaliński

fot. Marcin Fijałkowski

Napisz komentarz

Twój e-mail nie będzie opublikowany.