Nasza apatia i nasza cisza zabija dzieci poczęte. Spotkanie z Abby Johnson w bazylice Serca Jezusowego przy ul. Kawęczyńskiej.

Nasza apatia i nasza cisza zabija dzieci poczęte. Spotkanie z Abby Johnson w bazylice Serca Jezusowego przy ul. Kawęczyńskiej.

W dniu 15.02.2020 r. o godzinie 19.00 w bazylice na Kawęczyńskiej odbyło się spotkanie z Abby Johnson, autorką książki „Ściany będą wołać” oraz byłą dyrektorką placówki Planned Parenthood. Pracowała w niej siedem lat. Placówki te zajmują się dokonywaniem aborcji. Ze swoją ofertą próbują dotrzeć do wszystkich krajów również do Polski. Abby jest matką ośmiorga dzieci.

Podczas spotkania Abby opisała przebieg zabiegu aborcji, który od wielu lat dokonuje się w ten sam sposób. Przy pomocy maszyny do wysysania poczętego dziecka z macicy matki. Dokonać jej w ten sposób można w pierwszym trymestrze ciąży.

Autorka książki „Ściany będą wołać” opisała swoje nawrócenie podczas aborcji, w której asystowała ,,lekarzowi’’. Została poproszona o trzymanie ultrasonografu na brzuchu matki, co umożliwiło jej zobaczenie obrazu z sondy USG. Obraz uciekającego dziecka od ssaka maszyny bardzo nią wstrząsnął.

Abby Johnson wspomniała o polskim prawie aborcyjnym, które jest bardzo restrykcyjne, jednak zakłada kompromis. Przez ten kompromis wiele dzieci nienarodzonych jest zagrożonych.  W 96 proc. są to aborcje eugeniczne. Sam fakt, że te aborcje są nazywane eugenicznymi powinien dla nas, Polaków, być ostrzeżeniem. Termin ,,eugenika’’ był stosowany przez Hitlera. Polski naród przyzwala na kontynuowanie tego dziedzictwa.

Abby zwróciła uwagę na przypadki popełnianych aborcji w Polsce oraz na to, że wiele dzieci ten zabieg przeżywa. Dzieci te zabijane są w wiadrach z chemikaliami poprzez uduszenie. Johnson zwróciła uwagę także na to, jak możliwe jest zezwolenie na zabijanie dzieci w ten sposób. Pomimo rozmów prowadzonych przez położne z zespołem parlamentarnym nikt nic z tym nie zrobił. Media, również katolickie, przemilczają temat, często cenzurując go.

Media, politycy, często i Kościół, udają, że w Polsce nie ma problemu z aborcją. Johnson zaznaczyła wyraźnie, że w kościołach ludzie, którzy popierają aborcję siedzą w pierwszych ławkach i przystępują do Komunii gwałcąc w ten sposób prawo kanoniczne.

Nasza cisza, nasza apatia zabija dzieci. To jest bitwa, to jest wojna. Abby wezwała zebranych do stanięcia w tej nierównej walce.

Patronat medialny nad spotkaniem z Abby Johnson w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie przy ul. Kawęczyńskiej objął m.in. miesięcznik Myśl Praska.

Napisz komentarz

Twój e-mail nie będzie opublikowany.