Grupa Filmowa z Przypadku

Grupa Filmowa z Przypadku

Grupa Filmowa Z Przypadku powstała w 2019 roku w Warszawie z inicjatywy trzech osób – Pauliny, Justyny i Krystiana. Celem Grupy jest przede wszystkim realizacja filmów z przesłaniem. Pomysł na cykl ,,Pamiętnik’’ ponad rok temu zrzuciła Paulina.

Skąd wzięła się nazwa cyklu – „Pamiętnik”? Historia jest opowiedziana przez bohatera bez ubarwiania. Płynie prosto z serca, tak jakby zapisywał myśli w pamiętniku. Jednak zamiast na kartce, opowiada ją przed kamerą. Spostrzegawczy zauważą, że nie jest to typowa produkcja dokumentalna, ponieważ nie pojawia się w niej żaden historyk, który naukowym językiem tłumaczy zdarzenia z życia bohatera. Autorem własnych wspomnień jesteśmy tylko my, dlatego głos ma tylko bohater.

Film o powstańcu warszawskim Władysławie Rosińskim ps. Zapałka to pierwsza odsłona serii dokumentalnej ,,Pamiętnik’’. Bohater odcinka opowiedział o swoich przeżyciach z lat młodości, które przypadły na czasy drugiej wojny światowej. W tej historii nie zabraknie dramatycznych wspomnień, które mogą wywołać szok wśród przedstawicieli młodszych pokoleń. Podczas dwóch dni zdjęciowych, Pan Władysław zabrał ekipę na spacer po dawnej Warszawie – świadka wielu ludzkich tragedii.

Pomysł pojawił się już w 2018 roku. Przed pandemią udało się nagrać jeden odcinek. Mimo niesprzyjającej sytuacji, ekipa rozpoczęła z powodzeniem zdjęcia do kolejnych. W fazie postprodukcji jest już drugi odcinek, która poruszy temat rzezi Woli w trakcie powstania warszawskiego. Wiadomo już, że trzeci będzie dotyczył ślubów zawartych w czasie walk powstańczych. Reżyserem i producentem projektu jest Paulina Miller, za zdjęcia odpowiada Krystian Dobuszyński, montaż Maxym Saczenko, producentem współpracującym jest Justyna Julia Polak.

Grupa Filmowa „Z Przypadku” to pasjonaci, którzy realizują się w filmie oraz fotografii również na polu indywidualnym. Postępy w ich pracy można śledzić na Facebooku: Grupa Filmowa Z Przypadku, a także na Instagramie pod tą samą nazwą.

 

Napisz komentarz

Twój e-mail nie będzie opublikowany.