15 października 2017 roku w godzinach 12.30-16.30 zapraszamy do Centrum Promocji Kultury w Warszawie przy ul. Podskarbińskiej 2 Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół „Trwać w Nadziei” oraz Centrum Promocji Kultury, zapraszają na VIII Warszawskie Spotkania Integracyjne/XVI przegląd twórczości osób o różnym stopniu sprawności. W programie występy artystyczne oraz wystawa zdjęć.
20 października (piątek) 2017 roku , godz. 17:30 Spotkanie z cyklu Od niepodległości do niepodległości – profesor Jan Żaryn zaprasza. Przystanek Historia Centrum Edukacyjne im. Janusza Kurtyki ul. Marszałkowska 21/25 Warszawa O konklawe, które 16 października 1978 r. wybrało kardynała Karola Wojtyłę, o pontyfikacie Jana Pawła II i jego znaczeniu dla przełamania żelaznej kurtyny rozmawiać będą prof. Antoni Dudek i red. Grzegorz Górny. Prowadzenie: prof. Jan Żaryn.
24 października 2017 roku o godzinie 15.00 zapraszamy na ulice Floriańską 12 na niezwykłą patriotyczną uroczystość. Ksiądz biskup Marek Solarczyk odsłoni i poświęci dwie tablice: Pierwszą utrwalającą pamięć bohaterskich kobiet – żołnierzy AK w Powstaniu Warszawskim. Przy ulicy Floriańskiej 12 w mieszkaniu Janiny Englert mieścił się punkt pomocy żołnierzom AK. Stąd 2 sierpnia 1944 wyruszały dwie łączniczki. Dostały się pod ostrzał niemieckiego snajpera. Dziewiętnastoletnia Zenia Olejnik zginęła na miejscu. Była jedyna osoba ocalała z rzezi rodziny na Wołyniu. Zofia Brzostowska została ciężko ranna – straciła nogę. W walkach na Pradze poległo ponad 300 powstańców. Dla Ciebie Polsko! Drugą poświęconą legendarnej praskiej bibliotekarce, Janinie Englert , twórczyni pierwszej w Warszawie dzielnicowej czytelni naukowej, założonej w 1935 roku i pierwszej dyrektor sieci bibliotek na Pradze Północ. Harcerce, żołnierzowi AK pseudonim „Klima”. Zawsze wiernej Bogu i Ojczyźnie. Za Komitet Organizacyjny Hanna Budzisz Tel. 508 723 989 e-mail: hanna.budzisz@o2.pl
26 października (czwartek) 2017 roku , godz. 17.30 Przystanek Historia Centrum Edukacyjne im. Janusza Kurtyki ul. Marszałkowska 21/25 Warszawa Spotkanie z cyklu „Bohaterowie zapomniani, niezłomni, niepodlegli” – pokaz filmu „Mój przyjaciel Laluś” w reżyserii Dariusza Walusiaka. Po projekcji odbędzie się dyskusja z udziałem dr. Sławomira Poleszaka (IPN Lublin) i dr. Tomasza Łabuszewskiego (IPN Warszawa). Prowadzenie: dr Jędrzej Lipski.
29 października 2017 roku na PGE Narodowy I Międzynarodowy Festiwal Pieśni „Pamięci Walczącym o Niepodległość” Do 16 października przyjmowane są jeszcze zgłoszenia wykonawców w konkursie wokalnym. Laureaci konkursu wystąpią na Gali Finałowej Festiwalu w dniu 29.10.2017 r. w godz. 17-22. Przewidziane nagrody i specjalny upominek od Prezydenta RP- Andrzeja Dudy. Gala Finałowa Festiwalu 29 października 2017 Strefa Biznesu PGE Narodowy w godz. 17.00-22.00 Występy laureatów konkursu, zaproszonych gości i chórów z Kresów RP.
29 października 2017 roku w godz. 11.00-16.00 Piknik Patriotyczny Błonia PGE Narodowy ( między I a II bramą) Orkiestra wojskowa, udział grup rekonstrukcyjnych, pokazy, strzelnica, kurs pierwszej pomocy na polu walki, wystawy tematyczne, darmowa grochówka, występy znanych i lubianych bardów. Nauka, zabawa, konkursy. Imprezy towarzyszące: Występy chórów z Kresów RP w podwarszawskich gminach SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOSTĘPNE SĄ NA STRONIE FESTIWALU www.festiwalniepodleglosc.pl
06 listopad 2017 o godzinie 17.00 zapraszamy do Bazyliki Archikatedralnej PW. Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela w Warszawie ul. Kanonia 6 Msza w intencji Odbudowy Ducha Narodu Polskiego oraz koncert pieśni niepodległościowych. Organizatorzy środowisko Szarych Szeregów wraz z Druhną Hanną Szczepanowska oraz młodzież niepodległościowa wierna Bogu i Ojczyźnie. Genezą idei, jest treść rozkazu gen. Andersa. W 1946 roku generał przysłał do Polski rtm. Witolda Pileckiego z rozkazem – „organizować komitety obrony ducha polskiego”. Po mszy odbędzie się koncert.