Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych na Pradze

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych na Pradze

Honorowy patronat nad obchodami objął Burmistrz Dzielnicy Pragi Północ Pan Paweł Lisiecki Patronat medialny: Radio Warszawa, Tygodnik Idziemy, Przegląd Praski, Telewizja Trwam, Radio Wnet, Kurier Wnet, Radio Maryja, Nasz Dziennik, W Sieci Historii Inscenizacje: Grupa Historyczna Niepodległość Gościnnie: Przasnyskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej

Program – Warszawa Praga Północ

28 lutego 2015 Szlakiem Miejsc Pamięci cz.1

  1. godzina 10.30 Cmentarz Bródnowski kwatera 45 N Apel Poległych
  2. godzina 12.00 11 Listopada 68 (Wojskowy Trybunał Wojenny)
  3. godzina 13.30 Strzelecka 8 (dawna Kwatera Główna NKWD w Polsce, następnie WUBP)
  4. godzina 15.00 ul. Namysłowska (Pomnik ku Czci Pomordowanych w Praskich Więzieniach w latach 1944-1956) 1 marca 2015 Szlakiem Miejsc Pamięci cz.2
  5. godzina 12.30 Msza święta w intencji Żołnierzy Niezłomnych, z udziałem Arcybiskupa Henryka Hosera podczas której wręczony zostanie medal “Zło Dobrem Zwyciężaj” – Katedra Świętych Michała i Floriana w Warszawie ul. Floriańska 3
  6. godzina 13.30 Apel Poległych przy Dębie Katyńskim – Katedra Świętych Michała i Floriana w Warszawie ul. Floriańska 3
  7. godzina 14.00 Sierakowskiego 7 (dawna siedziba NKWD 1944-1946, a następnie Wojewódzki Urząd Bezpieczeństwa Publicznego 1946-1954) oraz tablica pamiątkowa Sierakowskiego 9 – Gimnazjum Nr 31 im. Rtm. Witolda Pileckiego
  8. godzina 14.30 Jagiellońska 38 (Siedziba Trybunału Wojennego Armii Czerwonej)
  9. godzina 15.30 ul. Cyryla i Metodego 4: dawniej Miejski Urząd Bezpieczeństwa Publicznego Warszawa-Praga (ostatecznie Urząd Bezpieczeństwa Publicznego na m.st. Warszawę)
  10. godzina 16.00 przed budynkiem Targowa 81 (plac Wileński) Koncert praskich zespołów Studio Wokalne Praga przy Klubie Alternatywnym, Praskie Małmazyje przy Domu Kultury Praga oraz Chór AK Nowogródzkie Orły pod dyrekcją Beaty Nowickiej
  11. godzina 18.00 Msza święta w intencji Żołnierzy Niezłomnych – Katedra Świętych Michała i Floriana w Warszawie ul. Floriańska 3

godzina 17.00 Zapraszamy na główne uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza

Lista organizacji wchodzących w skład Społecznego Komitetu Obchodów Powstania Warszawskiego na Pradze

  1. Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej
  2. PiS Praga Północ
  3. Prawica Rzeczypospolitej
  4. Praska Wspólnota Samorządowa
  5. Grupa Historyczna NIEPODLEGŁOŚĆ
  6. Akcja Katolicka
  7. Inicjatywa Mieszkańców Pragi Północ
  8. Ogólnopolski Komitet Księdza Jerzego Popiełuszki
  9. Ruch Rozwoju Gospodarczego Polaków
  10. Stowarzyszenie 13 Grudnia
  11. Zakon Rycerzy Jana Pawła II
  12. Solidarni 2010
  13. Solidarność Walcząca region Mazowsze
  14. Stowarzyszenie Dobro Wspólne Łomianki
  15. Solidarność Walcząca oddział Warszawa
  16. Pracownia PRAGA del ARTE
  17. Myśl Praska
  18. Polski Związek Katolicko Społeczny
  19. Obóz Wielkiej Polski
  20. Klub Radnych PiS Praga Północ
  21. Obywatelska Inicjatywa Rodzin
  22. Wspólnota Mieszkaniowa Cyryla i Metodego 1
  23. Wspólnota Mieszkaniowa Targowa 81
  24. Studio Wokalne Praga przy Klubie Alternatywnym Dorota Czajkowska
  25. PiS Bemowo
  26. Związek Strzelecki ,,Strzelec”-O.W.S. Konsultant Komitetu Hubert Kossowski historyk dokumentalista historii Pragi

Napisz komentarz

Twój e-mail nie będzie opublikowany.